Autor
Meggot
Data
5 Czerwca 2019
Kategoria
#Kreacja
#Animacja
Narzędzia
Adobe Lightroom
Adobe Photoshop
Adobe Illustrator
Adobe InDesign
Adobe After Effects
Behance

Accolade Wines

Wielka księga koktajli

Kompleksowa realizacja materiałów reklamowych dla alkoholi firmy Accolade Wines. Sesja zdjęciowa, realizacja katalogu drinków, oraz animacji kinowej.

Zadanie

W Polsce nie pije się zbyt dużo drinków, czy koktajli. Być może dlatego, że nie wiemy jak je smacznie przyrządzać. Firma Accolade zwróciła się do nas z pomysłem aby ten stan rzeczy zmienić. Naszym podstawowym celem było przygotowanie nowoczesnego katalogu drinków.

Sesja zdjęciowa

Wydawać by się mogło, że na tym etapie, trzeba przygotować drinki i zrobić im zdjęcie – proste. To prawda, ale wcześniej trzeba dobrze przemyśleć, do czego te zdjęcia będą wykorzystywane. Zaczęliśmy od ustalenia z klientem stylistyki docelowej publikacji. Inaczej wykonuje się zdjęcia mając założenie że będą one osadzone na białym tle, a zupełnie inaczej jeśli wiemy że będą one na tle ciemnym. Po wykonaniu wstępnych prac projektowych oraz ustaleniu założeń sesji zdjęciowej, przeszliśmy do realizacji. W tym zadaniu jak zwykle pomogło nam Studio Yummypix.

KATALOG DRINKÓW

Przepysznie pracuje się mając do dyspozycji nie tylko świetne przepisy ale także piękne zdjęcia. Nasz dział kreacji graficznej przygotował przed sesją podstawowe rozkładówki, abyśmy mogli dostać na tej podstawie akceptację klienta. Mając zatem po sesji, już całą stylistykę zaakceptowaną, dokończyliśmy prace dotyczące składu publikacji, i przekazaliśmy klientowi zarówno pliki w formacie PDF docelowo pod online, a także pliki drukarskie.

Animacja

Po wykonaniu podstawowego zadania, dostaliśmy zapytanie dodatkowe. “Czy moglibyście nam pomóc, z realizacją spotu reklamowego dla marki Ginger Joe?”. Nasza odpowiedź była entuzjastyczna. Dzięki temu, że zrealizowaliśmy wcześniej katalog oraz dobrze znaliśmy już produkt, cała realizacja tej animacji, zamknęła się w pięciu dniach roboczych. Pysznie?

DZIĘKUJEMY!