Autor
Meggot
Klient
IKEA
Kategoria
#Kreacja
Narzędzia
Adobe Illustrator
Adobe InDesign
Adobe Photoshop

Environmentally conscious eBook for IKEA

Grafika

Kolejny raz mieliśmy przyjemność współpracować z Garden of Words przy realizacji ciekawego projektu. Tym razem zadanie dotyczyło przygotowania dla IKEA ebooka na temat ochrony środowiska.

Zadanie, które mieliśmy zrealizować dotyczyło rysowanych ilustracji, oraz nowoczesnej i świeżej kreacji graficznej w ramach składu.

LUDZIE

Nasz pomysł zakładał, że wszystkie ilustracje zawarte w publikacji będą rysunkowe. Bardzo ważnym zadaniem było przedstawienie wizerunków ludzi (pracowników IKEA) odpowiedzialnych za poszczególne części książki. Dlatego zdecydowaliśmy się… Narysować ich portrety. Pierwsze próby miały na celu znalezienie odpowiedniego stylu ilustracji.

KEY VISUAL

Dysponując finalnymi treściami i wypracowanym stylem ilustracji przeszliśmy do projektowania układu. Naszym celem było, aby zawartość wyglądała świeżo i korespondowała z nastrojem książki, ale musieliśmy również pamiętać, że ostateczny produkt zostanie opublikowany zarówno w Internecie, jak i w druku.

REALIZACJA

Finalnie po jedynie dwóch „wersjach roboczych” zrealizowaliśmy ostateczny projekt, który teraz można oglądać na stronie IKEA. W sumie dostarczyliśmy 13 portretów, 11 infografik dla głównych części książki i ponad 35 mini ilustracji ukrytych w układzie stron. Ponadto uważamy, że cel, styl i zawartość zostały zebrane razem, aby tworzyć bardzo ważny i interesujący CSRowy e-book.

KONIEC

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt, specjalne podziękowania dla Oli Włodarczyk (główny rysownik), Olgi Wołkowicz (art director) oraz oczywiście Agencji Garden of Words i IKEA za danie nam okazji do współpracy.