Autor
Meggot
Klient
Lena Lighting
Kategorie
#Kreacja
#Wizualizacje 3D
#Online
Narzędzia
Adobe Illustrator
Adobe InDesign
Adobe Photoshop
Behance

Rendery 3D lamp marki LENA

Firma Lena Lighting jest naszym stałym klientem dla którego wykonujemy rendery produktowe lamp. Dodatkowo rozszerzyliśmy współpracę o rendery architektoniczne z wykorzystaniem lamp LENA oraz o modele lamp do oglądania 360 na stronach internetowych.

lena_assignment

zadanie

Firma Lena Lighting zgłosiła się do nas na początku 2018 roku z prośbą o pomoc w renderowaniu modeli lamp. Przystąpiliśmy do realizacji i po krótkim czasie rozwinęliśmy współpracę na podstawie kolejnych potrzeb. Dziś przygotowujemy rendery do katalogów, ale także w aranżacjach architektonicznych czy tez modele do oglądania z każdej strony na stronie internetowej Lena Lighting.

RENDERY HERO PACKSHOT

Każdą realizację rozpoczynamy od uproszczonych plików projektowych, które są nam przekazywane. Na tej podstawie dokonujemy retopologii i przygotowujemy model do renderów w wysokiej rozdzielczości. Potem nakładamy materiały, chwilę się głowimy jak pokazywać białą lampę na białym tle, a na koniec przygotowujemy kadry spójne z już stworzonymi dla innych lamp – w celu zachowania spójności komunikacyjnej między produktami. Tak powstaje zestaw podstawowych ujęć stosowanych w komunikacji danej lampy – hero shot’s.

lena_render_shots

Rendery typu explode

W przypadku niektórych innowacji w świecie lamp, to co widać z zewnątrz to jedynie “opakowanie”. Jeśli więc potrzebna jest komunikacja wewnętrznych zalet danej oprawy, przygotowujemy rendery typu explode oraz grafiki z call out’ami opisujące render.

lena_explode_render

CORONA BASIC LED

Wizualizacje architektoniczne z produktami LENA

Jak zaprojektować wnętrze pod lampę? Współpracująca z nami architekt, wzorując się na inspiracjach wybranych przez Lena Lighting przygotowuje koncepcje aranżacji. Kiedy te spotykają się z akceptacją, przechodzimy do modelowania, shader’owania i … tak, oświetlania! Ten ostatni etap z uwagi na branżę klienta jest wyjątkowo wymagający ale także satysfakcjonujący, kiedy już spełnimy wymagania klienta i oddamy sposób świecenia danego produktu realistycznie.

lena_architectural_visualisations
lena_architectural_visualisations

Modele online

Niektóre oprawy posiadają bardzo małe różnice między sobą w ramach linii (np. Capella) i najlepszą metodą na dokonanie wyboru byłaby tak naprawdę … wizyta w salonie lamp… albo jeszcze lepiej, możliwość w pełni interaktywnego obejrzenia lampy z każdej strony, odległości i kąta, bezpośrednio na stronie producenta. Tu sprawdzają się modele osadzane na stronie internetowej, które także dostarczamy.

Dziękujemy!